تجهیزات پایه صاعقه گیر که در سیستم صاعقه گیر وجود دارد، بخش بسیار مهم ضروری است؛ بنابراین بایستی که در انتخاب آن استانداردهای لازم را مد نظر قرار داد و آن را با بهترین متریال تهیه و خریداری کرد.

خرید تجهیزات پایه صاعقه گیر

زمانی که یک پایه صاعقه گیر به درستی انتخاب و خریداری شود، محافظت از افراد و ایمنی ساختمان به خوبی صورت می‎گیرد. یک پایه و دکل مناسب از طول عمر بالایی برخوردار است، باید باتوجه به تکنولوژی‎های روز دنیا ساخته شده باشد و حول محور اصلی صاعقه گیر باید از یکپارچگی برخوردار باشد تا بتوان شعاع حفاظتی آن را در سطح گسترده انتخاب کرد. هر صاعقه گیری که تولید و عرضه می‎شود، از تجهیزات جانبی مختلفی برخوردار است تا بتوان آن را به درستی نصب و اجرا کرد؛ از جمله این تجهیزات می‎توان به اتصال پایه به دکل، پایه نگهدارنده، کانکتور اتصال سیم و بست اشاره کرد. 

تمام این تجهیزات بر اساس استانداردهای بین المللی همچون UNE، IEC ۶۱۰۲۴، NFC17-102 ساخته می‎شوند و باید از کیفیت ساخت آن‎ها مطمئن شوید. برای خرید تجهیزات جانبی مخصوصا پایه صاعقه گیر حتما به فروشگاه‎ها و مراکز معتبر مراجعه کنید، لذا این مراکز به هیچ عنوان اجناس بی‌کیفیت را به فروش نمی‎رسانند. از جمله این فروشگاه‎ها می‎توان به فروشگاه اینترنتی خاورمس اشاره کرد. فروشگاه خاورمس عرضه کننده تمام تجهیزات صاعقه گیر مخصوصاً پایه صاعقه گیر است که باکیفیتی عالی و قیمتی مناسب آن‎ها را به دست مشتریان خود ارائه می‎دهد. با خرید از این فروشگاه علاوه بر تهیه تجهیزات باکیفیت، در زمان و هزینه‎های اضافی خود صرفه جویی کنید.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

◀️ مشاهده انواع تجهیزات صاعقه گیر الکترونیکی در فروشگاه اینترنتی خاورمس ▶️

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

کاربرد تجهیزات پایه صاعقه گیر

برای این که سیستم حفاظت به درستی و خوبی نصب شود، از تجهیزات جانبی مختلفی استفاده می‎شود؛ وجود این تجهیزات همه با هم موجب می‎شود که سیستم صاعقه گیر به خوبی عمل کنند. از جمله تجهیزات پایه صاعقه گیر می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

🔶 کنتور صاعقه گیر: اصولاً به این تجهیز کانتر صاعقه گیر هم می‎گویند و به منظور تبت و نمایش تعداد صاعقه‎هایی که جذب شده و یا این که تخلیه شده است مورد استفاده قرار می‎گیرند.

🔶 بست یا کلمپ صاعقه گیر: اساساً بست‎ها یا کلمپ‎ها را از جنس گالوانیزه یا فولاد می‎سازند؛ این تجهیز برای متصل کردن هادی نزولی به صاعقه گیر مورد استفاده قرار می‎گیرد.

🔶 ریموت تستر: یکی دیگر از تجهیزات پایه‎ای که برای صاعقه‎ گیرها مورد استفاده قرار می‎گیرد، ریموت تستر است. همانگونه که از نام این تجهیز مشخص است، یک تستر است که برای تست سالم بودن و عملکرد مناسب الکترونیکی داخلی صاعقه مور استفاده قرار می‎گیرد؛ البته کا با فاصله 150 متری می‎توان آن را کنترل کرد.

🔶 بست‎های ابرویی: یک نمونه دیگر از این تجهیزات که می‎توان به آن اشاره کرد، بست‎های ابرویی هستند. این بست‎ها را برای نصب کردن پایه تلسکوپی صاعقه به زیر ساخت عمل نصب صاعقه گیر است.

🔶 میله صاعقه گیر: گفتنی است که این میله را با متریال فولاد می‎سازند و که روکش آن از گالوانیزه است. اصولاً از این میله برای افزایش ارتفاع صاعقه گیر استفاده می‎کنند. 

کلمپ پایه صاعقه گیر
سخن نهایی

ممنون از اینکه ما را تا پایان مقاله «تجهیزات پایه صاعقه گیر» همراهی کردید. خاورمس با آغوشی باز پذیرای نظرات و سؤالات شماست؛ برای ما کامنت بگذارید یا با شماره‌های درج شده در وبسایت با ما تماس بگیرید.

نوشته شده در تاریخ ۱۴ دی ۱۴۰۰

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.